Pro milovníky techniky a vědy

Pokud nemusíte zrovna do práce, nemáte žádný plán, ale chcete něco podniknout a něco se u toho přiučit, můžete navštívit Technické muzeum v Praze. Toto muzeum bylo založeno před více než 110 lety a nabízí stálou expozici, ale také výstavy na dobu určitou.
První stálá výstava byla na Letné v budově, kterou navrhl architekt Milan Babuška. Časem se témata výstav střídala a zdokonalovala. Od roku 2003 až do roku 2012 byla tato budova zcela uzavřena a rekonstrukce se konečně mohla soustředit na potřeby muzea. Bylo zapotřebí mnoho změn a teprve od roku 2013 je plně dovybaveno, dokončeno a muzeum se rozrostlo o více expozic. Program celých změn se jmenoval: ,,Péče o národní kulturní poklad.“
 merkur, muzeum, stroj
Od té doby je muzeum stále více oceňované a navštěvované a je největší v České Republice, specializující se na tento obor.
 
Nabízí i vzdělávací programy i pro větší skupiny s názornými a interaktivními ukázkami. Jestli jste větší skupina technických fanoušků, nebo škola vyšších, ale i nižších ročníků, bude potřeba se dopředu ohlásit a domluvit termín.
 
Na své si přijdou téměř všichni. Stálé expozice obsahují mnoho kategorií. Když se řekne technické muzeum, jen málokdo uvěří, kolik toho muzeum nabídne i pro vás.
 
Můžete se něco přiučit o některém z 21 stálých expozic. Například o technice v domácnosti, o architektuře, hutnictví, televizi, o fotografování, hornictví, hutnictví, dopravě, chemii, Interkameře, měření času, o hře Merkur, technice hrou a o uhelných a rudných dolech. Poznáte historii každé této skupiny. Těšit se ale můžete i na krátkodobé zajímavé výstavy z mnoha odvětví.
 auto, doprava, veterán
Dokonce i ten, kdo má rád sladké si přijde na své u expozice Cukr a čokoláda. Tato expozice je zcela nově zpřístupněna od roku 2018 a věnuje se historii českého cukrovarnictví.
 
Technické muzeum najdete ve funkcionalistické budově na Letné v ulici Kostelní 42, nedaleko Letenských sadů v Praze 7. Příjemnou zábavu!